• 🍉 Albert 🍉@lemmy.world
        link
        fedilink
        arrow-up
        2
        arrow-down
        2
        ·
        edit-2
        26 days ago

        $15 lasts me about 4 family meals. not sure where do you get your cheese or how much you’re using

        it isn’t a cheap ingredient, but it is definitely not a luxury one either.

        we aren’t taking abour real balsamic vinegar or caviar here